Bu haber 16 KASIM 2011, Carsamba 15:48:18 tarihinde eklendi. 1897 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Artvin Kazaları Tartışıyor, Hedefte Karayolları Var.

Karayolları Bariyerleri Yapsa İdi Bu Kadar Can Kaybı Olmazdı
Artvin Kazaları Tartışıyor, Hedefte Karayolları Var.

Ahmet Alpaslan Karayollarını hedef aldı. Alpaslan “Meydana gelen kazalar her ne kadar sürücü hatası olsa da Karayolları yol kenarlarına bariyerler yapmayarak bu konularda çok yetersiz kaldı. Araçlar nehire ve deniz kenarına düşüyor ve nehire düşen araçlardakilerin cenazeleri dahi bulunamıyor. Halen Çoruh nehrinde kayıp insanlarımız var” dedi.

 

Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Alpaslan, son günlerde Artvin’de peş peşe meydana gelen ve kısa sürede 8 kişinin öldüğü, 9 kişinin de yaralandığı kazaları sürücü hataları ile karayollarının yetersizliğine bağlarken, tüm sürücüleri daha dikkatli olmaya davet etti.

Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın yıllardır sürekli olarak Artvin’in yollarının kalitesinin düşüklüğünden yakındığına değinen Alpaslan, ilin gerek iller arası yollarının gerekse de ilçeler ve köyler arası yollarının kalitesinin oldukça düşük olduğunu vurguladı. Alpaslan açıklamasında; “ Yıllardır oda olarak bu yolların kalitesini arttırmak gerektiğini savunduk. Ancak gördük ki kalite düşük olduğu gibi zaman geçtikçe yeni yapılan yolların da kalitesi daha da düşük oldu. Hopa Dağı ilimiz için zaten bir sıkıntıydı. Yeni yapılan varyant yollar ise Hopa dağı gibi önümüze yeni dağlar getirdi. Dağ yolları ile dolu ilimizde yeni yollarda da dağ yolu oldu. Çoruh Nehri kıyısı boyunca ve Karadeniz Sahil yolunun Hopa-Sarp arasının belirli bölümlerinde bariyerlerin olmaması kazalarda can kaybını arttırıyor. Araçlar nehre düşüyor ve cenazeler dahi bulunamıyor. Halen nehirde kayıp insanlarımız var. Devletten beklentimiz bu yolların kalitelerinin arttırılmasıdır. Biran önce ilimizin yollarının özellikle de inşaat halinde olan yollarının kalitesinin arttırılması gerekmektedir. Yol kenarlarına bariyer yapılmalı ve araç sürücülerinin nehre ve derelere düşmeleri engellenmelidir. Ayrıca yollardaki asfalt kalitesinin arttırılması kaza sayısını da azaltacaktır. Son dönemde kazalar arttı. Havaların soğuması, yolların bozukluğu, sürücülerin uykusuz olması ve alkol almış olmaları kazaların başlıca sebepleri arasında yer alıyor. Artvin sürücüsü ülke genelinde aranır. Kaliteli sürücü olarak bilinir. Bunun sebebi de Artvin’deki yolların bozukluğu sebebiyle sürücü kendini yetiştirmiş olmasıdır. Ben son kazaları bu sebeplere bağlıyorum. Sürücülerimizi dikkatli olmaya çağırırken, özellikle de yollarımızın kalitesini arttırmak için yetkilileri göreve davet ediyorum.”diye konuştu.

ETİKETLER :
Hangi Futbol Takımının Taraftarı sınıf?
Beşiktaş
% 50
Fenerbahçe
% 0
Galatasaray
% 0
Trabzonspor
% 50
 
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı