Bu haber 15 ARALIK 2010, Carsamba 14:36:42 tarihinde eklendi. 2363 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Acemi balıkçının şansı

İlk kez balık tutan acemi balıkçı Cezmi Gören, ilk balık tutuşunda iki büyük yayın balığı yakaladı
Acemi balıkçının şansı

Artvin Merkez’de ilk kez balık tutmak için Çoruh Nehri kıyısına giden acemi balıkçı Cezmi Gören ( 45 ), iki büyük yayın balığı birden yakaladı.

Artvinli acemi balıkçının ilk balık tutuşunda iki büyük yayın balığı yakalayan Cezmi Gören’in bu acemi şansı görenleri ve duyanları şaşırttı. Ömründe bugüne kadar balık tutmayan acemi balıkçı Cezmi Gören, balık tutmak için indiği Çoruh Nehri kıyısında büyük bir sürpriz ile karşılaştı. Yanındaki arkadaşlarından kendisine balık tutmayı öğretmelerini rica eden Cezmi Gören oltasını hazırladıktan sonra balık tutmaya başladı. Yanındaki usta balıkçılarla birlikte oltasını atan Cezmi Gören, küçük yayın balıklarından 15 adet tuttu. Usta balıkçıların şaşkın bakışları arasında balık tutmaya devam eden acemi balıkçı Cezmi Gören’ın oltasına 8 kilogram ağırlığında büyük bir yayın balığı takıldı. Büyük yayın balığı ile yaklaşık 20 dakikalık uğraşı sonunda galip gelen Cezmi Gören, 8 kilogramlık yayın balığını güçlükle kıyıya çekebildi. Tuttuğu bu yayın balığının ardından balık tutmaya devam eden Gören’in acemi şansı sürüyordu. Gören’in oltasına bir balık daha takıldı. Bu seferki balık biraz daha çetin ve güçlü bir balıktı. Yaklaşık yarım saat süren yoğun uğraş sonucunda Cezmi Gören, arkadaşlarının da yardımı ile oltasına takılan bu balığıda kıyıya çekmeyi başardı. Kıyıya çektiği balığın 12 kilogram ağırlığında büyük çapta bir balık olduğunu gören acemi balıkçı Cezmi Gören şaşkınlıkla karışık sevinç yaşadı. Tuttuğu iki büyük yayın balığı ve 15 küçük balık ile birlikte Çoruh Nehri kıyısından ayrılan Cezmi Gören, oturduğu apartmanın önüne balıkları götürerek hatıra fotoğraf çektirdi. Daha sonra balıkları temizleten Cezmi Gören, tüm apartmandaki dostlarıyla birlikte afiyetle balıkları yedi.

 

Bu balıkları benim tuttuğuma kimseyi inandıramadım

 

Avcıların genelde avlarını abarttıkları öteden beri bilinen bir gerçektir. Hatta ve hatta aralarındaki sohbetlerde ise genelde birbirlerine hava atmak için avlamadıkları avlarla ilgili de atıp tuttukları görülür. Acemi Avcı Cezmi Gören ise tutmadıklarından dolayı değil tuttuğu balıkları kendisinin tuttuğuna kimseyi inandıramamaktan şikayetçi. İlk kez balık tutan bir kişinin bu kadar büyük iki yayın balığını yakalayabileceğine kimse inanmazken, olayda şahitlerinin olmasına rağmen Cezmi Gören’in bu balıkları tutmuş olabileceğine kimse inanmıyor. Balıklarla fotoğraf çektirmesine ve arkadaşlarını da şahit yapmasına rağmen yine de insanları inandıramayan Cezmi Gören, bu duruma üzülse de tuttuğu balıkların haklı gururunu yaşıyor. Aynı günde ve yarım saat arayla iki büyük yayın balığı yakalamanın kolay rastlanır bir durum olmadığını bilen Cezmi Gören, bu şansın kendisine denk gelmesinden mutlu. Hayatında ilk kez balık tuttuğunu belirten Cezmi Gören; “ Ömrümde ilk kez balık tutmaya gittim. Önce 15 adet küçük balık tuttum. Yaklaşık 4 saatlik balık tutma sürecim içerisinde iki büyük yayın balığı tuttum. Gerçekten çok zorlandım. Yanımda bana balık tutmayı öğreten usta balıkçılar dahi bu şansıma şaşırdılar. Demek ki acemi şansıymış. Şimdi tuttuğum balıkların büyüklüğü ile gurur duyuyorum. Bundan böyle balık tutmaya devam edeceğim, ancak bu kadar büyük balık yine tutar mıyım bilemiyorum. İnşallah rast gelir de tutmaya devam ederim. Bir çok usta balık avcısı ile konuştuğumda aynı günde iki büyük yayın balığı ömürlerinde tutmadıklarını söylüyorlar. Bugüne kadar balık tutmamış biri olarak iki büyük yayın balığı tutmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu da benim şansımmış. Kimseyi inandıramasam da bu balıkları ben tuttum. Gururluyum ve mutluyum. İnşallah gerisi de gelecek. Artık balık tutmak benim en büyük hobimdir.”diye konuştu.

Acemi balıkçı Cezmi Gören, artık oltası ile tüm boş zamanlarında balık tutmaya devam ederken, onun bu acemi şansı ise avcılar arasında dilden dile konuşuluyor. 

ETİKETLER :
Hangi Futbol Takımının Taraftarı sınıf?
Beşiktaş
% 50
Fenerbahçe
% 0
Galatasaray
% 0
Trabzonspor
% 50
 
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı