23 Aralık 2016 Cuma

Değişik Cuma Mesajları Resimli Sms - 23 Aralık Cuma Kutlama Sözleri

En Etkili Dilek Duası / Dilek İçin Okunacak Dua ve Kılınacak Namaz 2016

Her insanın kalbinde gizli bir dileği vardır herkes istediği dileği gerçekleşsin ister ancak her şeyin bir zamanı ve etkisi vardır. Dileğinizin gerçekleşmesi için hangi dua ve ayetler okunmalı nasıl okunmalı ve dilek namazı nasıl kılınır? Dilek namazı kaç rekattır?

22 Aralık 2016 Perşembe 10:44
En Etkili Dilek Duası / Dilek İçin Okunacak Dua ve Kılınacak Namaz 2016
Her insanın kalbinde gizli bir dileği vardır herkes istediği dileği gerçekleşsin ister ancak her şeyin bir zamanı ve etkisi vardır. Dileğinizin gerçekleşmesi için hangi dua ve ayetler okunmalı nasıl okunmalı ve dilek namazı nasıl kılınır? Dilek namazı kaç rekattır? 

Dilek Duası: 

Allah’ü Teala dan haceti bir dileği isteği olan kimse bu hacet duasını sabah namazından sonra bu duayı kıbleye karşı oturarak 100 kere okusun ayrıca bu dua ile hz. isa nın ölüleri dirilttiğide rivayet edilir Okunacak Hacet Duası Şudur : bismillahirrahmanirrahim vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyül azim Allahümme inni es’elüke ya kadimü ya daimü ya 

DİLEK DUASI:

Bir kimsenin çok mühim dileği olsa ve bu dileğinin yerine gelmesini istese
41 kere bu ayeti kerimeyi
bismillahirrahmanirrahim ve üfevvidu emri ilallahi innallahe basirun bil ıbad
41 kerede
allahumme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammed salaten tuncina biha min cemiıl ehvali vel afati ve takdi lena biha cemiıl hacati ve tütahhiruna biha min cemiıs seyyiati ve terfeuna biha aled deracati ve tübelliğuna biha aksal ğayati min cemiıl hayrati fil hayati ve badel memat. inneke ala kulli şeyin kadir
41 kerede bu ayeti kerime okunur
la ilahe illa ente subhaneke inni kuntu minez zalimin
1 defada bu dua okunur
ya ğayyasül müsteğisine eğisni bi (hacet)bi hakki hateynil ayeteyniş şerifeteyni ve hazihis sayfetül münifeti ve bi hakki nebiyyike muhammedin sallallahü aleyhi ve selleme ve ezvacühü ve zürriyyetühü ve ali beytihi ve tabiine ila yevmiddine ve sallallahü ala seyyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim
okunursa allahu teala okuyanın dileğini en kısa zamanda kabul eder inşaallah
hacet yazan yerde dilek söylenir okumaya devam edilir kaynak usulul _bast fi_sirril evrak

Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Allah’tan veya insanlardan bir isteği bulunan kimse, güzelce abdest alıp iki rekat namaz kılsın! Sonra Allahü teâlâya hamd etsin, Resulüne salevat getirsin, sonra şu duayı okusun!

(La ilahe illallah-ül-halim-ül-kerim. Sübhanallahi Rabb-il-arş-il-azim. Elhamdü lillahi Rabbil âlemin. Eselüke mucibati rahmetike ve azaimi mağfiretike vel ganimete min külli birrin vesselamete min külli ismin la teda li zenben illa gafertehü vela hemmen illa ferrectehü vela haceten hiye leke rıdan illa kadayteha ya erhamerrahimin.) 
[Halebi]
[Bu duayı İslam harfleriyle yazıp doğru olarak okumak gerekir.]

Türkçe olarak şöyle dua etmek de olur:
(Ya Rabbi! Sana yalvarıyorum. Âlemlere rahmet olarak gönderdiğin Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarak, senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam! Seni vesile ederek, Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum. Ya Rabbi! Bu yüce Peygamberi bana şefaatçı eyle! Onun hürmetine duamı kabul et!)

Hacet namazı iki, dört veya oniki rekat olarak kılınır. Birinci rekatta Fatihadan sonra üç kere Âyet-el kürsi okunur, diğer rekatlarda Fatiha ile birer kere İhlas ve Muavvizeteyn [iki kuleuzü] okunur. Yahut her rekatta Fatiha, Âyet-el-kürsi ve İhlas okunur.

3- Bir başka hacet namazı da şöyle:
Yatsı namazını kılıp vitri kılmadan önce, dört rekat namaz kılınır. Birinci rekatta bir Fatiha, üç kere Âyet-el-kürsi okunur. İkinci rekatta Fatihadan sonra üç kere İhlas ve Muavvizeteyn [yani iki kuleuzü] okunur. Üçüncü rekatta ilk rekatta okunanlar okunur. Dördüncü rekatta ise ikinci rekatta okunanlar okunur. Namazdan sonra dileğini ister. (İmad-ül-islam)


Bu duayı müslümanlar, her zaman okuyup maksatlarına kavuşmuşlardır. Bu duaları bir kere okuyup bırakmamalı, kırk gün kadar devam etmek iyi olur. 


Anahtar Kelimeler: Dilek NamazıDilek Duası
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV